23 Mart 2023 Perşembe -
Nakliye Teklifi İste
Sorularınız ve Cevapları
Sorulmuş Sorular ve Cevapları
Adı - Soyadı : ALİ İHSAN KILINÇKAYA
Soru : Kırıkkale´den 1 adet ambulans,1 adet tenteli askeri landrover marka araçların Kuşadası´na nakliyesi için tır arıyorum . Araçlar 26,27 Ocak 2016 tarihlerinde Kırıkkale´den yüklenmesi gerekiyor
Cevap :
Adı - Soyadı : Murat Bal
Soru : Nakliye Sigortası Nedir ?
Cevap : Bir malın bir yerden bir yere taşınması evresi genel anlamı itibarıyla nakliyecilik olarak tanımlanmaktadır. Taşınan eşyalar ticari faaliyetler neticesinde alım veya satımı gerçekleştirilen mallar da olabilir, ev eşyasının taşınmadı da olabilir. Her koşulda nakliye sigortaları beraberinde bir dizi riski getirmektedir. Sigorta hizmetlerinin geçmişine baktığımız zaman ilk çıkan sigorta hizmetinin bundan yüz yıllar öncesinde nakliyecilik sigortasının olduğunu görüyoruz. Bu sebeple bu hizmetin gerekli bir hizmet olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Genelde kurum ve işletmelerin tercih ettikleri bir sigorta hizmeti olan nakliye sigortaları ile bu kurum ve işletmeler mallarını veya ticari aktiviteye konu olan eşyaları teminat altına almış oluyorlar. Günümüzde hangi sektörde olursa olsun nakliyecilik hizmetleri verildiği için doğal olarak da bu sigorta hizmetlerinin alındığını da söyleyebiliriz. Bu anlamda sadece işletmenin zarar görmüş olduğu konular teminat altına alınmaz, bunun yanında 3. Kişiler ile ilgili konular da teminat altına alındığı için bu sigorta hizmetinin önemli ve etkili bir sigorta hizmeti olduğunu görüyoruz. İşletmeler nakliye sigortalarından etkili bir biçimde faydalanmak istiyorlarsa öncelikle bir Ekspertizden yardım alabilirler. Bu yolla kendi risk durumlarını da gözler önüne sererek çok zengin bir paket içeriği elde etmeleri onlar açısından öneli bir süreç olacaktır. Çünkü sigorta hizmetleri verilirken paket içeriğinin zengin ve işlevsel olması süreç içerisinde işletmelerin göreceği zararı da minimum seviyelere çekecektir.
Adı - Soyadı : Halis Kahya
Soru : Evden Eve Nakliye Nedir ?
Cevap : Evden Eve nakliye, bir firmanın veya şahısın evinin, ofisinin, ürünlerinin, mallarının bir nakliye aracının yüklemesine denir. Evden Eve nakliye sigortalı olarak, paketleme hizmeti, asansör hizmetleri dahilde yapılabilir.
Adı - Soyadı : Merve Hande Can
Soru : Komple Nakliye Nedir ?
Cevap : Komple nakliye, bir firmanın veya şahısın ürünlerinin/mallarının bir nakliye aracına bütünüyle yüklemesine denir. Komple nakliye kara, hava, deniz ve demir yolu ile yapılabilir.
Adı - Soyadı : Hakkı Boz
Soru : Parsiyel Nakliye Nedir ?
Cevap : Parsiyel nakliye, en az iki farklı firma veya şahısın ürünlerinin/mallarının bir nakliye aracına yüklemesine denir. Parsiyel nakliye kara, hava, deniz ve demir yolu ile yapılabilir.
Adı - Soyadı : Ahmet CANDAN
Soru : Nakliye Nedir?
Cevap : Nakliye bir eşyanın bir yerden bir yere taşınması olarak adlandırılabilir. Nakliye ilk insanlardan başlayarak günümüze kadar çok farklı araçlar/vasıtalar ile yapılmıştır. Öyle ki ilk insanlar göcebeydiler ve yanlarında basit bir kaç eşyasını kendileri taşırlardı. Nakliyenin kullanılmaya başladığı dönemler ise gem ve eyerin keşfedilmesi ile başlamıştır. İlk olarak kara nakliye si olarak başlayan işlem günümüzde Kara Nakliyesi, Hava Nakliyesi, Deniz Nakliyesi ve Demir Yolu nakliyesi gibi bölümlere ayrılmıştır. Ticaret için nakliye olmazsa olmazdır. Zaten ticaretin artmasını sağlamak için nakliye kanallarının geliştirilmesi kaçınılmazdır. Günümüzde teknoloji de bu sektörün içine katılarak iletişim hızı yüksek bir sinerji yaratılmıştır. Bizde nakliyatborsasi.com olarak nakliye sektörünün gelişmesine hizmet etmekten mutluluk duymaktayız.
Tahmini Ücret Hesaplama
Reklam Detay 3
Reklam Detay 2
Reklam Detay 1
Reklam Detay 5
Reklam Detay 6
Reklam Detay 4
Reklam vermek için tıklayın